Výkup podílu pozemků

Vlastnit pozemek neznamená jen zisk a užitek. Je jedno, zda se jedná o vinice, sady, ornou půdu, louku nebo stavební parcelu. V případě spoluvlastnictví bez ohledu na to, jakými podíly spoluvlastníci disponují, mohou mezi majiteli vznikat hádky o to, jak s pozemkem nakládat, jak se o něj starat nebo ho udržovat. Bohužel se stává, že jeden ze spoluvlastníků potřebuje finance nebo se již o pozemek nechce dále starat a chce svůj podíl prodat. Zde nastává další problém. Ostatní spoluvlastníci mají předkupní právo, což znamená, je nutné nejdříve podíl nabídnout ostatním spoluvlastníkům. Pokud odmítnou podíl odkoupit, můžete kontaktovat některou z realitních kanceláří a doufat, že se rychle najde zájemce o váš podíl nebo váš podíl darovat nějakému rodinnému příslušníkovi.

Jaká je jiná možnost?

Další možností představuje výkup podílu pozemku. Vykupujeme pozemky bez ohledu na velikost podílu, v jakékoliv lokalitě a pozemky všech typů.

Co musím udělat, pokud chci přistoupit na výkup podílu pozemku?

Kontaktujte nás a náš specialista s Vámi probere veškeré možnosti a dohodnete návštěvu makléře.

Pokud budete chtít využít výkupu podílu pozemků, zajistíme ocenění pozemku a předložíme Vám nejvyšší možnou finanční nabídku. Finanční částka pochopitelně závisí na velikosti vykupovaného podílu a typu pozemku. Řešíme i výkupy podílů pozemku v exekuci, v dražbě nebo v zástavě. Pomůžeme Vám i v komplikovaných situacích, kdy se ostatní spoluvlastníci nechtějí dohodnout. V případě nutnosti tedy obstaráme veškerá jednání s ostatními spoluvlastníky, exekutory a věřiteli. Také zajistíme návrh kupní smlouvy a vklad do katastru.

Výkup podílu pozemku probíhá pro klienta bez jakýchkoliv starostí a zajišťování papírování a jednání s úřady. Po podpisu kupní smlouvy vyplatíme klientovi finanční částku buď převodem na účet, nebo v hotovosti.