Výkup podílu nemovitostí

Jak vzniká spoluvlastnictví?

Spoluvlastníkem nemovitosti se můžete stát několika způsoby. Nejčastěji jde o dědictví, kdy zdědíte část rodinného domu, bytu, chaty nebo chalupy s dalšími příbuznými, a dále při koupi nemovitosti v manželství. Podílové spoluvlastnictví je definované jako vlastnění části nemovitosti. Na základě velikosti podílu Vám z vlastnictví vyplývají určitá práva, ale i povinnosti.

Problém nastane, pokud se spoluvlastníci nemůžou dohodnout na spravování, financování, rekonstrukci nebo jakékoliv jiné údržbě nemovitosti. Je vám tato situace povědomá? Již se nechcete s ostatními spoluvlastníky dohadovat a chcete se svého podílu vzdát?

Jak můžete prodat svůj podíl?

Podle nové úpravy zákona musíte svůj podíl nejprve nabídnout ostatním spolumajitelům. Pokud nabídku k odkoupení podílu odmítnou, můžete podíl nabídnout ke koupi v realitní kanceláři nebo komukoliv dalšímu. Ne vždy se ale najdou rychle kupci.

My Vám nabízíme výkup podílu nemovitostí rychle a bez starostí. Vykupujeme podíly nemovitostí bez ohledu na velikost podílu, na lokalitu. Zabýváme se výkupem podílů bytových nebo činžovních domů, rodinných domů, chat a chalup.

Na základě Vašeho e-mailu, kontaktního formuláře nebo telefonátu si můžete sjednat schůzku s naším specialistou. Společně proberete Vaši situaci a po předložení všech potřebných informací určíte nejlepší cestu, jak při výkupu podílu nemovitosti postupovat. Důležitá je prohlídka nemovitosti makléřem, po níž vypracujeme znalecký posudek a určíme nejvyšší možnou cenu. V případě Vašeho souhlasu s výkupem se již postaráme o všechny písemnosti. Sestavíme návrh kupní smlouvy a návrh na vklad do katastru nemovitostí. Peníze obdržíte hotově nebo převodem na účet po podpisu kupní smlouvy.

Jestliže je nemovitost zadlužená, s hypotékou, v exekuci nebo dražbě, zajistíme jednání s exekutory a úřady a postaráme se o veškerý právnický servis