Výkup podílu bytů

Zdědili jste po babičce byt, ale po prvním nadšení jste zjistili, že nejste jediným majitelem, ale vlastníte jen jeho část? Koupili jste s manželem nebo manželkou byt, ale rozvádíte se a musíte vyřešit majetkové vyrovnání, není ale možné, aby jeden nebo druhý podíl odkoupil? Spravujete s jinými spoluvlastníky byt, ale poslední dobou se nemůžete dohodnout na jeho rekonstrukci či údržbě? Máte menšinový podíl a nelíbí se Vám, jak ostatní majitelé s bytem nakládají? Chcete svůj podíl prodat, ale ostatní spoluvlastníci o tom nechtějí ani slyšet nebo nemůžete sehnat žádného zájemce? Jste vlastníkem podílu bytu a rychle potřebujete peníze? Pak je vhodná chvíle využít výkupu podílu bytu.

Jak výkup podílu bytu probíhá?

V první řadě musíte svůj podíl nabídnout písemně ostatním spoluvlastníkům za stejnou cenu jako kupujícímu. Pokud odmítnou, nabízíme Vám situaci s námi rychle vyřešit. Pro Vás bude výkup podílu bytu bez komplikací a hlavně bez starostí. Nezáleží na tom, jak velký podíl vlastníte, kde se byt nachází nebo k jakému účelu je využíván. Pokud jste majitelem podílu, můžeme od Vás podíl koupit. Zajistíme za Vás veškeré papírování a jednání na úřadech. Jestli je potřeba vyřešit exekuce, dražby, zástavní břemeno, pomůžeme Vám se všemi právnickými záležitostmi. Také za Vás zajistíme veškerá jednání v případě neshod s dalšími spoluvlastníky.

Co musím udělat já?

Na Vás je nás pouze kontaktovat a našeho specialistu seznámit s celou situací a veškerými problémy, na které můžeme v průběhu výkupu podílu bytu narazit. My pak byt navštívíme, abychom mohli vypracovat znalecký posudek a určit nejvyšší tržní cenu podílu. Následně připravíme návrh kupní smlouvy. Po jejím podpisu obdržíte hotovost nebo peníze převedeme na účet a zajistíme zápis do katastru. Veškeré písemnosti zajistíme, společně vyplníme a vždy Vám vysvětlíme další postup.